Styl życia Archiwum wpisów

Seks forever5 stycznia 2014 - Styl życia -

Rozpuszczalne nici z mikroskopijnymi haczykami wynaleziono po to, aby robić lifting kobiecych okolic intymnych. Tak samo jak twarzy. Nie ściemniam, to prawda.

Lekarze zapewniają, że zabieg jest nieinwazyjny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Przeprowadza się go wtedy, gdy pacjentka zgłasza dyskomfort estetyczny lub funkcjonalny.
Co, ludzkim językiem mówiąc, w przypadku pierwszym oznacza, że nie podoba jej się (ewentualnie nie tylko jej) wygląd tych miejsc, zwłaszcza jeśli pod wpływem czasu nabrały luzu i zwiotczały. A w przypadku drugim, że ma tam wady anatomiczne lub defekty np. po cięciu kroczu w trakcie porodu.

Cięcie krocza w Polsce, ale i na świecie, wykonuje się u ponad połowy rodzących, a tak naprawdę potrzeba tego tylko u 15 proc.

Dodam, że niciowy lifting kosztuje 2,5-3 tys. zł.
Co sądzicie? Czy to konieczność, czy fanaberia? Szczerze mówiąc, nie mam zdania na ten temat. Oprócz tych przypadków, gdzie ze względów medycznych jest to niezaprzeczalnie potrzebne. Wtedy nie ma co dyskutować.
Ale ważne i ciekawe wydaje mi się to, co przy okazji tematu nici powiedział prof. Tomasz Paszkowski, ginekolog z Lublina, opowiadając o osiemdziesięcioletnich pacjentkach, zgłaszających się do niego z powodu odczuwania suchości w pochwie: – Nie istnieje granica wieku, po której kobieta ma przestać uprawiać seks.

Halina Sterczyńska
Inne wpisy autora

Komentarze: 0

O blogu:

Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.

Czytaj dalej

Czytaj także:

Ciśnienie rośnie!

– Co ty wiesz o nadciśnieniu? – westchnęła moja żona, zapinając mankiet ciśnieniomierza.
Rzeczywiście, niewiele, tym bardziej, że moje ciśnienie tętnicze jest niskie. Postanowiłem więc ogarnąć temat. Najlepiej – słuchając ekspertów.

Czytaj dalej

Już wiesz, co zjesz

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, co je. Jednak droga do uzyskania tej wiedzy nie jest łatwa.

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy:

27 stycznia 2014
Mapa wiedzy

Jak się leczyć? Gdzie się leczyć? Ta informacja dla niektórych z nas jest na wagę życia.

Czytaj dalej

7 kwietnia 2017
Komórką w serce

Zbadałam sobie tętno za pomocą telefonu komórkowego. Dlaczego to zrobiłam? Bo czas się ocknąć i wziąć sprawy swoje ręce.

Czytaj dalej