Choroby Nowotwory Archiwum wpisów

Mapa wiedzy27 stycznia 2014 - Choroby Nowotwory - Ryszard Sterczyński
Jak się leczyć? Gdzie się leczyć? Ta informacja dla niektórych z nas jest na wagę życia.
Pacjenci zyskają nowe narzędzie dostępu do wiedzy o placówkach onkologicznych w Polsce.
Często poszukujemy tej wiedzy w Internecie. Jej źródłem będzie aktualizowany przez samych pacjentów portal Onkomapa – internetowy przewodnik po przyjaznych ośrodkach onkologicznych w Polsce.
Są tam wyniki pilotażowego badania przeprowadzonego w grudniu 2013 przez TNS Polska, w którym Polacy ocenili funkcjonowanie kilkudziesięciu ośrodków onkologicznych w kraju pod względem m.in. opieki, organizacji leczenia, przestrzegania praw pacjenta.
Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia zaprasza na rozpoczynającą ten projekt konferencję. W spotkaniu wezmą udział dziennikarze, pacjenci, lekarze-onkolodzy i eksperci ochrony zdrowia. Odbędzie się ono 3 lutego 2014 r. o godz. 14.30 w Sali B Warszawskiego Domu Technika NOT przy ul. T. Czackiego 3/5 w Warszawie.
Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu pod adresem onkomapa@primum.pl lub 22 690 67 48, 608 016 254.
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Dla chorych na PBL
Ktoś w twojej rodzinie cierpi na przewlekła białaczkę limfocytową lub to ciebie dotyka ta choroba? Pomocą może ci posłużyć nowa broszura edukacyjna Fundacji OnkoCafe.
Esemesowa szyja?
15 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. – To świetna okazja, by mówić o profilaktyce. Kluczem do sukcesu jest umiar w korzystaniu z urządzenia – mówi lek. Przemysław Rychtik z kliniki ortopedycznej Carolina Medical Center.
Poprzednie wpisy:
Rzadkie nierzadkie
Choroby rzadkie to poważne schorzenia o przewlekłym i ciężkim przebiegu. Dlaczego rzadkie? Bo dana choroba występuje nie częściej niż u 5 osób na 10 tys. mieszkańców.
Zapobiegaj udarowi!
Ponad 60 tys. ludzi w Polsce co roku dostaje udaru mózgu. Połowa z nich umiera. Co zrobić, żeby było lepiej?