Aktualności Archiwum wpisów

Lekarz przez telefon19 maja 2020 - Aktualności - Halina Sterczyńska
Czy teleporada medyczna to dobry pomysł, czy też tylko konieczność, wymuszona przez pandemię?
Czy po zakończeniu pandemii będziemy korzystać z teleporad?
Skorzystał z niej już prawie co trzeci Polak podczas trwania epidemii COVID-19. Jednak połowa badanych przyznała jednak, że nie chciałaby więcej korzystać ze zdalnego dostępu do leczenia, gdy skończy się izolacja społeczna. Dlaczego tak się dzieje?
Ponad 60 proc. osób, które uznały, że wizyta zdalna nie ma takiego samego charakteru jak zwykła konsultacja, wskazało jako wady: brak możliwości prawidłowego zbadania przez lekarza, trudności z przekazaniem lekarzowi, z czym pacjent ma problem, brak pełnego wywiadu medycznego, jak również problemy z odpowiednim sprzętem i miejscem do przeprowadzenia wizyty telemedycznej – wynika z raportu Procontent Communication „Zdalne wizyty lekarskie”.
Czy to oznacza, że nie będziemy z tej formy korzystać po zakończeniu pandemii i wrócą kolejki pod gabinetami? Byłoby szkoda.
– Stan wywołany epidemią COVID-19 spowodował, że w krótkim czasie ochrona zdrowia zrobiła krok milowy w dziedzinie e-zdrowia – podsumowuje Piotr Miluski z LekSeek Polska. I może tego się trzymajmy.
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Dla chorych na PBL
Ktoś w twojej rodzinie cierpi na przewlekła białaczkę limfocytową lub to ciebie dotyka ta choroba? Pomocą może ci posłużyć nowa broszura edukacyjna Fundacji OnkoCafe.
Esemesowa szyja?
15 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. – To świetna okazja, by mówić o profilaktyce. Kluczem do sukcesu jest umiar w korzystaniu z urządzenia – mówi lek. Przemysław Rychtik z kliniki ortopedycznej Carolina Medical Center.
Poprzednie wpisy:
Pomoc dla mózgu
Nawet w przypadkach, zdawałoby się, beznadziejnych, gdzieś tam świeci światełko w tunelu. Myślę tu o urządzeniach, które uczą na nowo normalnego funkcjonowania osoby po wypadkach komunikacyjnych.
Rzadkie nierzadkie
Choroby rzadkie to poważne schorzenia o przewlekłym i ciężkim przebiegu. Dlaczego rzadkie? Bo dana choroba występuje nie częściej niż u 5 osób na 10 tys. mieszkańców.