Choroby Nowotwory Archiwum wpisów

Wiedza ratuje życie13 stycznia 2014 - Choroby Nowotwory - Halina Sterczyńska
Jak drużyna przygotowuje się do meczu? Ogląda filmy z rozgrywek, podczas których walczył przeciwnik.
Razem z trenerem zawodnicy godzinami analizują jego błędy i słabe punkty. I wybierają strategię walki. Tak samo z chorobą.
Dowiedziałaś się czegoś strasznego? To jeszcze nie koniec. „Rak” to wcale nie jest ostatnie słowo, jakie usłyszysz w życiu. Przeciwnie, musisz jeszcze usłyszeć i przeczytać ich dużo, żeby wiedzieć, o co pytać lekarza, o jaką terapię się upomnieć. Wiedza o przeciwniku to podstawa, żeby drania rozpracować. I zwyciężyć.
Komputer to dla ciebie tajemnica? Na pewno nie, jeśli mnie czytasz. Inne bariery? Nie znasz języków? Poproś o wsparcie rodzinę i znajomych. Nie wstydź się – chodzi o twoje życie.
Dzwoń, pytaj, proś, żądaj, powtarzaj, naprzykrzaj się tyle razy, ile będzie trzeba!
Bierz przykład z Agaty Polińskiej, której 6 lat temu dawano 50 proc. szansy na przeżycie, a potem…15 proc. Ona żyje do dziś. Bo wraz z bratem dowiedziała się wszystkiego o swojej chorobie. Założyli Fundację „Alivia” i pomagają innym. Jeśli twój problem to rak piersi, na https://www.heryzonty.pl dowiesz się o nim więcej. Ale znajdziesz tam także informacje o kilku innych nowotworach, a nawet angielsko-polski słowniczek wyrazów związanych z chorobą.
Zdjęcie: Flavio Junior, sxc.hu
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Dla twojego serca
Będzie się działo! Kto dba o swoje serce, niech kieruje się do Katowic.
Hospicja pod murem
Mam starych rodziców, jak większość mojego pokolenia. Nie dałbym rady zapewnić im przyzwoitej opieki bez domowego hospicjum. Dlaczego więc te placówki mają przestać istnieć?
Poprzednie wpisy:
Lata w paczkach
Przez pięć lat od postawienia diagnozy raka płuc żyje zaledwie 15 proc. chorych. Czas te proporcje odwrócić.
Zapobiegaj udarowi!
Ponad 60 tys. ludzi w Polsce co roku dostaje udaru mózgu. Połowa z nich umiera. Co zrobić, żeby było lepiej?