Aktualności Archiwum wpisów

Ankieta OnkoCafe4 maja 2020 - Aktualności - Halina Sterczyńska
Ciężko żyć z chorobą, a tym bardziej w okresie strachu i niepewności. Stąd pomysł zapytania pacjentów onkologicznych o ich potrzeby w czasie pandemii.
Poznanie potrzeb pacjentów może zapobiec wielu dramatom związanym ze skutkami epidemii.
Celem anonimowego badania, prowadzonego przez Fundację OnkoCafe-Razem Lepiej jest ocena stanów emocjonalnych pacjentów onkologicznych i ich potrzeb w odniesieniu do funkcjonowania w systemie opieki zdrowotnej w aktualnych warunkach epidemiologicznych.
– Pacjenci zgłaszają nam obawy i problemy, związane ze zmianami w organizacji i trybie pracy placówek, w których dotychczas prowadzili diagnostykę i leczenie onkologiczne. Osoby na różnym etapie ścieżki onkologicznej nie wiedzą, czy powinny zawiesić procedury medyczne, czy też kontynuować je, a jeśli tak – jak i gdzie? Na co dzień pomagamy pacjentom znaleźć odpowiedzi na ich pytania, jednak z naszych obserwacji wynika, że dodatkowym problemem jest nie tylko niewiedza, ale także strach i niepewność. Stąd pomysł na ankietę, która pozwoli lepiej odpowiedzieć na prawdziwe potrzeby pacjentów. To potencjalnie pomoże zapobiec wielu dramatom związanym ze skutkami epidemii – mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej.
Ankieta jest dostępna na stronie Fundacji www.onkocafe.pl
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Dla twojego serca
Będzie się działo! Kto dba o swoje serce, niech kieruje się do Katowic.
Hospicja pod murem
Mam starych rodziców, jak większość mojego pokolenia. Nie dałbym rady zapewnić im przyzwoitej opieki bez domowego hospicjum. Dlaczego więc te placówki mają przestać istnieć?
Poprzednie wpisy:
Nie możesz cierpieć
Ten skandal rozgrywa się na oczach rodziny i najbliższych. Polaków się torturuje.
Należymy do grona krajów najgorzej traktujących osoby z bólem. A na wyciągnięcie ręki są nowoczesne środki przeciwbólowe.
Gra w kostka-ramię
Nie lubię być badany – to takie typowe męskie podejście. Jednak pani Alina, zawodowa pielęgniarka, uświadomiła mi, że mało popularne w Polsce badanie „kostka-ramię” może uratować życie.