Choroby Nowotwory Archiwum wpisów

Głosuj przeciw rakowi!13 lutego 2014 - Choroby Nowotwory - Ryszard Sterczyński
Są ludzie, którzy się nie boją raka. Walczą z nim na wszelkie sposoby, nawet jeśli sami nie chorują. Niosą innym nadzieję.
Myślę, że takie postawy zasługują na uznanie. Jest okazja, aby je wyrazić: internetowy plebiscyt. Jego celem jest nagrodzenie takich właśnie osób, oddziałów onkologicznych i kampanii edukacyjnych, które wyróżniły się w
r. 2013.
Plebiscyt został zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. Pamiętam ją choćby z telewizji, gdy znani i sympatyczni aktorzy namawiali nas do badań profilaktycznych.
Wierzę, że raka naprawdę się leczy. Dlatego namawiam, aby nagradzać tych, którzy w tym pomagają.
A więc głosujmy, zachęcam! Można to robić na stronie www.rak.tosieleczy.pl
Do 28 lutego zgłaszamy kandydatów w kategoriach: 1. człowiek zaangażowany w walkę z rakiem 2. przyjazny oddział/szpital onkologiczny, 3. człowiek niosący nadzieję (pacjent) 4. akcja lub kampania edukacyjna 5. dziennikarz zaangażowany w edukację onkologiczną.
Jak to dokładnie zrobić i co będzie się działo dalej, można przeczytać na podanej wyżej stronie.
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Dla chorych na PBL
Ktoś w twojej rodzinie cierpi na przewlekła białaczkę limfocytową lub to ciebie dotyka ta choroba? Pomocą może ci posłużyć nowa broszura edukacyjna Fundacji OnkoCafe.
Esemesowa szyja?
15 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. – To świetna okazja, by mówić o profilaktyce. Kluczem do sukcesu jest umiar w korzystaniu z urządzenia – mówi lek. Przemysław Rychtik z kliniki ortopedycznej Carolina Medical Center.
Poprzednie wpisy:
Spadające gwiazdy
Co roku w Polsce rodzi się 30-40 chłopców z dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). To rzadka choroba genetyczna, polegająca na stopniowej utracie siły mięśni.
Rak i rodzina
Wszystkie szczęśliwe rodziny są takie same, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób – napisał klasyk (tak mniej więcej to brzmiało). Jak sobie poradzimy z ciosem, zależy od tego, jacy byliśmy przedtem.