Aktualności Archiwum wpisów
Łuszczyca w COVIDzie19 czerwca 2021 - Aktualności - Ryszard Sterczyński
Pandemia ograniczyła pacjentom dostęp do większości ośrodków klinicznych. Szczególnie dała się we znaki osobom z łuszczycą. Zmiany na skórze, ból oraz brak wsparcia psychologicznego niezwykle mocno w nich uderzył.
Nie sprawdziły się w tej grupie chorych teleporady, bo często wydłużały rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.
– Przeprowadziliśmy badanie, z którego wynika, że ponad 90% pacjentów odczuwa, że choroba pogarsza, bądź nawet znacząco pogarsza jakość ich życia. Niemal co 10 pacjent w ciągu ostatnich 6 miesięcy usłyszał diagnozę depresji– mówi Dagmara Samselska, prezeska Fundacji Amicus.
Nie sprawdziły się w tej grupie chorych teleporady, bo często wydłużały rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom Fundacja Amicus uruchomiła ogólnopolską infolinię „PSOs Łuszczyca”.
Jak funkcjonuje infolinia? Pod numerem 530 812 500 pacjent będzie mógł uzyskać od koordynatora infolinii informacje o dostępności do klinik i poradni dermatologicznych. Zadaniem koordynatora będzie regularny kontakt i współpraca z lekarzami w ośrodkach, prowadzących leczenie łuszczycy. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. W pozostałe dni pacjenci mogą skorzystać z formularza kontaktowego, dostępnego na stronie www.psos.pl.
Komentarze: 0
O blogu:
Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.
Czytaj także:
Już wiesz, co zjesz
Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, co je. Jednak droga do uzyskania tej wiedzy nie jest łatwa.
Rodzice jak dzieci
Chcecie wiedzieć, jak ciężko opiekować się schorowanymi rodzicami, po zabiegach, na wielu lekach? Nie? Bo to zaburza wasz idealny świat. Niedługo w nim będziecie.
Poprzednie wpisy:
Mity o trądziku
Znasz ten koszmar? Masz przed sobą coś super ważnego: randkę, egzamin, rozmowę o pracę… A tu – pryszcz!
Rodzinny cholesterol
Jesteś aktywny, nie masz nadwagi, a poziom cholesterolu ciągle wysoki? Może po prostu odziedziczyłeś go po rodzicach.