Styl życia Archiwum wpisów

Balkonowy ogrodnik5 maja 2016 - Styl życia -

Kto nie chciałby zrywać jabłek w swoim sadzie, dodawać do potraw ziół z własnej grządki… Dla większości z nas to jednak tylko marzenie.

Trzeba zadbać o pojemniki, podłoże, miejsce nasłonecznione, ale nie za mocno, podlewać…

A jednak. Sztuka ogrodnicza, że tak powiem, wyszła mieszczuchom naprzeciw. Wystarczy mieć balkon lub taras. Pojawiły się bowiem odmiany drzew owocowych i warzyw przeznaczonych specjalnie do balkonowej uprawy: jabłoń, maliny, truskawki, pomidory, bakłażany. Zioła w doniczkach to także nie problem: melisa, mięta, bazylia czy tymianek.

Można je wyhodować z nasion, można też kupić sadzonki. Trzeba zadbać o pojemniki, podłoże, miejsce nasłonecznione, ale nie za mocno, podlewać… Wiecie, chodzi o te wszystkie fachowe ogrodniczo-sadownicze działania.

Osobiście jestem już szczęśliwym opiekunem niewielkiej jabłonki oraz krzaczka pomidora. Na razie czas mi schodzi na zdejmowaniu ich z balkonu i wstawianiu z powrotem, zależnie od temperatury na dworze. Bo wiecie, zimna Zośka dopiero przed nami… Jak dotąd, pomidorek zakwitł.

Martwię się tylko, czy moje zbiory będą zdrowe, bo ten miniaturowy sad znajduje się nad ruchliwą ulicą. Ale nie spodziewam się przecież całych koszy jabłek, więc może się nie otruję.

Jedno jest pewne – to urocza zabawa. Polecam.

Ryszard Sterczyński
Inne wpisy autora

Komentarze: 0

O blogu:

Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.

Czytaj dalej

Czytaj także:

Już wiesz, co zjesz

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, co je. Jednak droga do uzyskania tej wiedzy nie jest łatwa.

Czytaj dalej

Rodzice jak dzieci

Chcecie wiedzieć, jak ciężko opiekować się schorowanymi rodzicami, po zabiegach, na wielu lekach? Nie? Bo to zaburza wasz idealny świat. Niedługo w nim będziecie.

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy:

2 sierpnia 2017
Dobrze żyć z chorobą

Zetknęłam się ostatnio z grupą pacjentów oraz rodziców pacjentów chorych na SMA. Co to za choroba?

Czytaj dalej

21 lipca 2016
Gra w kostka-ramię

Nie lubię być badany – to takie typowe męskie podejście. Jednak pani Alina, zawodowa pielęgniarka, uświadomiła mi, że mało popularne w Polsce badanie „kostka-ramię” może uratować życie.

Czytaj dalej