Styl życia Archiwum wpisów

Krem jak lustro18 marca 2014 - Styl życia -

Chcesz się dowiedzieć czegoś o demografii i przemianach społecznych? Idź do drogerii.

Bo rynek kosmetyków świetnie odbija to, co się dzieje z nami. Z nami – w sensie ze społeczeństwem. Jak to? A tak.
Na przykład w ubiegłym roku spadła sprzedaż środków na trądzik (dane firmy Nielsen). Trądzik to głównie młodzieżowy problem, a młodzieży ubywa. Nie ma jednak próżni w przyrodzie, więc coraz lepiej się mają kosmetyki przeciw starzeniu. Bo społeczeństwo się starzeje – proste?
A firmy kosmetyczne doceniły wreszcie kobiety 60+ i niemal każda z nich ma dla tej grupy coś w ofercie. Aktualny hit to kosmetyki wzorowane na zabiegach medycyny estetycznej, których efekty mają być zbliżone do skutków użycia lasera, botoksu, mezoterapii. Nie każda z pań odważy się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, wielu z nas na to nie stać. A krem – czemu nie, jeśli efekt będzie choćby zbliżony? A do tego poczucie, że coś się dla siebie zrobiło.
W ubiegłym roku o 30% wzrosła sprzedaż produktów typu serum, koncentrat, eliksir. Mniej natomiast sprzedaje się mleczek kosmetycznych – zapewne zastąpiły je płyny micelarne. Klientki drogerii kupują natomiast więcej peelingów i produktów do demakijażu oczu.
Dlaczego piszę ciągle o kobietach? Bo na 100 sprzedanych w zeszłym roku kosmetyków do pielęgnacji twarzy 95 było damskich. Czy panowie nie dbają o siebie, czy może podbierają kremy żonom? Nie trafiłam na taką statystykę.

Na rynku w r. 2013 pojawiło się aż 700 nowych kremów do twarzy! Jest w czym wybierać, prawda?

Halina Sterczyńska
Inne wpisy autora

Komentarze: 0

O blogu:

Wierzymy, że każdy trzyma swoje zdrowie w swoich rękach. Blog powstał po to, żeby dać wyraz naszym osobistym poglądom na ten temat, ale też przekazać rzetelną wiedzę, podsunąć wskazówki dla tych, którzy na naszą stronę trafią.

Czytaj dalej

Czytaj także:

Dla twojego serca

Będzie się działo! Kto dba o swoje serce, niech kieruje się do Katowic.

Czytaj dalej

Hospicja pod murem

Mam starych rodziców, jak większość mojego pokolenia. Nie dałbym rady zapewnić im przyzwoitej opieki bez domowego hospicjum. Dlaczego więc te placówki mają przestać istnieć?

Czytaj dalej

Poprzednie wpisy:

27 stycznia 2015
Jedz bez próchnicy

Aż 90 proc. siedmioletnich dzieci ma próchnicę. Dorośli ze zdrowymi zębami praktycznie się nie zdarzają.

Czytaj dalej

19 stycznia 2016
Rak intymny

Prawda, że rak to podstępna choroba. Jednak nie zawsze jego musi być na wierzchu.

Czytaj dalej